© 2024 Racing Victoria Limited (RVL) (and other parties working with it). VIC racing materials, including fields and form, is subject to copyright which is owned by RVL and other parties working with it. |
RACES:
Race 1. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3-Open) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
OSTERIA | JOHN ALLEN | 1st | |
SMOKIN' JOEY | CHRIS PARNHAM | 2nd | |
MR UTOPIA | MARK ZAHRA | 3rd | |
RED BOMBER | MICHAEL DEE | 4th | |
RUPERTON | JAMES BATES | 5th | |
MISSCATELLI | MELISSA JULIUS | 6th | |
TUFF HOST | DANIEL STACKHOUSE | 7th | |
MOMENTARY | BRIAN HIGGINS | 8th | |
ALLERGIC | ANDREW MALLYON | 9th | |
AKAVOROUN | Scratched |
Race 2. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3- Opn) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SEARCH SQUAD(NZ) | PATRICK KEANE | 1st | |
THE TRAVELLING MAN(NZ) | CHRIS PARNHAM | 2nd | |
HOT MAMA | MATTHEW ALLEN | 3rd | |
RAPOSO(NZ) | GEORGINA CARTWRIGHT | 4th | |
HUSSON EAGLE | MARK ZAHRA | 5th | |
AFRICAN PULSE | Scratched | ||
COLLINS STREET | Scratched | ||
SISTINE DEMON | Scratched | ||
SMOKIN' JOEY | Scratched |
Race 3. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Cl3- Opn) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
NORDIC EMPIRE | MICHAEL DEE | 1st | |
ILLUSTRIOUS LAD | VLAD DURIC | 2nd | |
DOWN THE HATCH | IVAN CULLIVER | 3rd | |
STREETSHAVENONAME | MATTHEW ALLEN | 4th | |
KIEVANN | STEPHEN M BROWN | 5th | |
SCORING | MAXWELL KEENAN | 6th | |
IHTSAHYMN | GEORGINA CARTWRIGHT | 7th | |
DUIBIO | MARK ZAHRA | 8th | |
STEEL MOON | Scratched |
Race 4. 800M New Zealand Bloodstock 2-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
INSTANT ACTION | BEN ALLEN | 1st | |
THEANSWERMYFRIEND | RYAN MALONEY | 2nd | |
LOS CABOS | MICHAEL DEE | 3rd | |
OAK DOOR | MARK ZAHRA | 4th | |
WATCH MY SHADOW | CHRIS PARNHAM | 5th | |
THREEPEAT | NATHAN PUNCH | 6th | |
STICKEMUPSTEVE | Scratched |
Race 5. 800M New Zealand Bloodstock 2-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
KEY EVIDENCE | MARK ZAHRA | 1st | |
NINA PEAK | BRIAN HIGGINS | 2nd | |
RAMBLING RAIDER | RYAN MALONEY | 3rd | |
MORE DESIRE | MICHAEL DEE | 4th | |
LAYNE'S STAR | REECE GOODWIN | Scratch Barrier |
Race 6. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
SPEARHEAD | JAMIE MOTT | 1st | |
DARK ENSIGN | DANIEL STACKHOUSE | 2nd | |
VAN BUREN BOY | DARREN GAUCI | 3rd | |
AL SHAMEEL(NZ) | GEORGINA CARTWRIGHT | 4th | |
OSCAR DEE | JAMES BATES | 5th | |
HAVANA HAYMAKER | ETHAN BROWN | 6th | |
SHADOW NIGHT | CHRIS PARNHAM | 7th | |
CIRCUMSTANTIAL | Scratched | ||
PRESETTER | Scratched |
Race 7. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
BOW NOCULARS | MARK ZAHRA | 1st | |
BIRKDALE | IBRAHIM GUNDOGDU | 2nd | |
A L'OUEST | JAMIE MOTT | 3rd | |
BELIEVING | MATTHEW ALLEN | 4th | |
TANTO BIANCO | PAUL HAMBLIN | 5th | |
DESERT GREY | JOHN ALLEN | 6th | |
LITTLE WEEMAN | BEN ALLEN | 7th | |
DATE NIGHT | Scratched | ||
MR MILLION(NZ) | Scratched |
Race 8. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O C&G Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
MOSS GO NOW | BEN ALLEN | 1st | |
STYLISH ASSASSIN | IBRAHIM GUNDOGDU | 2nd | |
ALABAMA CHARGE | MARK ZAHRA | 3rd | |
BRONZE AGE | DANIEL STACKHOUSE | 4th | |
GOLDEN RUNNER | DARREN GAUCI | 5th | |
WORTHINGTON | KATIE ALLEN | 6th | |
CURVANO | Scratched | ||
PURE JUSTICE | Scratched |
Race 9. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
TYCOON TASHA | DARREN GAUCI | 1st | |
SINGLE NOTE | IVAN CULLIVER | 2nd | |
CHARLIE'S DREAM | JAMES BATES | 3rd | |
BON DANCER | CHRIS PARNHAM | 4th | |
ALAMONTEEL(NZ) | GEORGINA CARTWRIGHT | 5th | |
I WRITE THE SONGS | JAMIE MOTT | 6th | |
OUT OF THIS WORLD | ETHAN BROWN | 7th | |
MISTY LIGHTFULL | Scratched | ||
SET THE TONE | Scratched |
Race 10. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ATOMIC LOKADE | CLAYTON DOUGLAS | 1st | |
GRAEBARB | JULIEN KOKOTAJLO | 2nd | |
JOE'S PRIDE | JAMES BATES | 3rd | |
JACQUI'S JOY(NZ) | RYAN MALONEY | 4th | |
TEOFLYTE | MATTHEW ALLEN | 5th | |
COUNTESSA | JAMIE MOTT | 6th | |
ALAKAI | IVAN CULLIVER | 7th | |
PEACEFILLY | CHRIS PARNHAM | 8th | |
BETALYK | Scratched |
Race 11. 800M New Zealand Bloodstock 3-Y-O Fillies Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
STYLEMAKER | BRIAN HIGGINS | 1st | |
GRANADA STAR | IBRAHIM GUNDOGDU | 2nd | |
CHAMUNDA | ANDREW MALLYON | 3rd | |
BOUNTY BELLE | PAUL HAMBLIN | 4th | |
NORTHKAPE | MATTHEW ALLEN | 5th | |
KOH CHANG | Scratched | ||
ONE DESIRE(NZ) | MELISSA JULIUS | Scratch Barrier | |
VERY CHOOSY | Scratched |
Race 12. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
OXBOW | STEPHEN M BROWN | 1st | |
FOREVER ALONE | JAMIE MOTT | 2nd | |
GO ZEUS | CHRIS PARNHAM | 3rd | |
SHANDAARA(NZ) | BRIAN HIGGINS | 4th | |
RIVIERA RED | DARREN GAUCI | 5th | |
SHIVA SHAMBHO | YOKO OTA | 6th | |
HARMEAL | NATHAN PUNCH | 7th | |
FIGLIO | ALAN CREIGHTON | 8th | |
DE CHOICE | MARK ZAHRA | 9th | |
BAJA MOON | KATIE ALLEN | 10th | |
STEPPE DAUGHTER | Scratched |
Race 13. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ANGRY GEE | JULIEN KOKOTAJLO | 1st | |
EXCLUSIVE HEIGHTS | ALAN CREIGHTON | 2nd | |
CERUTTY(NZ) | BRIAN HIGGINS | 3rd | |
BROWN COAL | STEPHEN M BROWN | 4th | |
CHOICE PRINCESS | JAMIE MOTT | 5th | |
KING DEANO | NATHAN PUNCH | 6th | |
CROWN HALO | YOKO OTA | 7th | |
STAR SELECTION | JAMES BATES | 8th | |
LEMON SOJU | MARK ZAHRA | 9th | |
TALISMANO | PAUL HAMBLIN | 10th | |
GOODBYE TOULOUSE | Scratched |
Race 14. 800M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
REAL WARRIOR | JULIEN KOKOTAJLO | 1st | |
PERLA BLU | NATHAN PUNCH | 2nd | |
CATALEYA | PATRICK KEANE | 3rd | |
TOUCH OF ILLUSION | ALAN CREIGHTON | 4th | |
HARD LIL | STEPHEN M BROWN | 5th | |
MALDONADO(NZ) | MELISSA JULIUS | 6th | |
GOLDEN APOLLO | MARK ZAHRA | Failed to Finish | |
GUARANA | Scratched | ||
HENNYBODYS | Scratched | ||
UNCLE KEITHY | Scratched |
Race 15. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
INTERNSHIP | JYE MCNEIL | 1st | |
CHEN BAY | STEVEN ARNOLD | 2nd | |
SAGACIOUS MISS | CHRIS PARNHAM | 3rd | |
HIGH AFRICAINE | JULIEN KOKOTAJLO | 4th | |
GOLDEN FUSAICHI | JAMIE MOTT | 5th | |
LAWRENCES FOLLY | PATRICK KEANE | 6th | |
L'HOTEL | CLAY BEASY | 7th | |
PERFECT STORM | RYAN MALONEY | 8th | |
ORTONA(NZ) | JAMES BATES | 9th | |
ALTO LAGO | Scratched | ||
CHERON WARRIOR | Scratched | ||
OLIVETTI | Scratched |
Race 16. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
ARTIE'S PARTY | REECE GOODWIN | 1st | |
WARRIOR OF FIRE | JULIEN KOKOTAJLO | 2nd | |
ALMA YULANDA | JYE MCNEIL | 3rd | |
BROOKLYN BOY | ALAN CREIGHTON | 4th | |
DREIDEL | BRIAN HIGGINS | 5th | |
BIANCON GOLD | NATHAN PUNCH | 6th | |
CHAMOIS ROAD | MARK ZAHRA | 7th | |
MOSHULU | MELISSA JULIUS | 8th | |
SCARTEEN | RYAN MALONEY | 9th | |
KALLARA VILLAGE | CHRIS PARNHAM | 10th | |
REAL JUSTICE | JAMIE MOTT | 11th |
Race 17. 990M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (Mdn- Cl2) (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
KAPHNI | ANDREW MALLYON | 1st | |
KAHUNA | REECE GOODWIN | 2nd | |
DASH FOR DEE | ALAN CREIGHTON | 3rd | |
POWER OF JUSTICE | JAMIE MOTT | 4th | |
GOD'S SHADOW | CLAY BEASY | 5th | |
ALL APPLES | JULIEN KOKOTAJLO | 6th | |
MAGNETIC STORM | BRIAN HIGGINS | 7th | |
REGAL WITNESS | MARK ZAHRA | 8th | |
SLY ROMANCE(NZ) | MELISSA JULIUS | 9th | |
KIJITSU | RYAN MALONEY | 10th | |
PRESETTER | Scratched |
Race 18. 1190M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
LADY PROVOCATEUR(NZ) | JYE MCNEIL | 1st | |
MY RUNNING MATE | ALAN CREIGHTON | 2nd | |
CALIBRIUM | CLAY BEASY | 3rd | |
ZABASTO(NZ) | JAMIE MOTT | 4th | |
ARTICULATE MAN(NZ) | STEVEN ARNOLD | 5th | |
WE HAVE FAITH | REECE GOODWIN | 6th | |
BOTTLE SHOP | Scratched | ||
SUPACONI | Scratched | ||
WROTHAM HEATH(GB) | Scratched |
Race 19. 1550M New Zealand Bloodstock 3YO & Up Trial (return to top)
HORSE | Rider | Fin | SP |
WORTHY CAUSE | ANDREW MALLYON | 1st | |
ULTIMATE DOOM | JYE MCNEIL | 2nd | |
ECLAIR SHADOW(NZ) | BRIAN HIGGINS | 3rd | |
STORM ON | SALLY WYNNE | 4th | |
YULONG BABY | TRENT GERMAINE | 5th | |
BY HIS DESIGN(NZ) | ADAM MCCABE | 6th | |
LOFOTEN ROAD(NZ) | JAMIE MOTT | 7th | |
DIVIDED | DARRYL HORNER (JNR) | 8th | |
OUTDONE | DANNY ADAM | 9th |
Look At Another Meeting | Print this Page |
© 2024 Racing Australia (and other parties working with it)
Use of this website is subject to the express terms of use & privacy policy.
While care has been taken to compile the details of racing materials information available via this website, Racing Australia accepts no responsibility for errors or omissions in the information provided.
In the event of any defect, errors or omissions Racing Australia's liability shall be limited to providing the information again.